Wybierz oddział

Cel kampanii

#GrajmyRazem 

lipiec 

Światowy Miesiąc INKLUZJI

#RAZEMjestlepiej to element kampanii #GrajmyRazem. Olimpiady Specjalne Polska wraz z całym ruchem Special Olympics w lipcu mówią o INKLUIZJI. Chcemy pokazać naszą siłę i zebrać 100 milionów ludzi, którzy tak jak my wierzą w hasło inkluzji - w to, że każdy zawodnik Olimpiad Specjalnych, może być też świetnym kumplem, sąsiadem albo pracownikiem! Jeżeli, tak jak my, wierzysz, że osobom z niepełnosprawnością intelektualną przysługują takie same prawa jak każdemu człowiekowi, podpisz deklarację na stronie internetowej kampanii: http://olimpiadyspecjalne.pl/inkluzja

 

II etap kampanii # GrajmyRazem

Wspólnie z PFRON i MSiT zapraszamy na kontynuację kampanii #GrajmyRazem. Razem z Anną Lewandowską, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska oraz Ambasadorami: Robertem Lewandowskim, Marceliną Zawadzką, Kubą Wesołowkim i Zygmuntem Chajzerem chcemy szerzyć akceptację i szacunek do osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Celem Kampanii #GrajmyRazem jest dotarcie do społeczeństwa  z misją i filozofią Olimpiad Specjalnych oraz promocja zawodników z niepełnosprawnościa intelektualną. Do kampanii, Prezes Anna Lewandowska zaprosiła  Ambasadorów Olimpiad Specjalnych:

 • Kingę Baranowską(himalaistka)
 • Monikę Pyrek(sportowiec)
 • Magdalenę Różczkę(aktorka)
 • Zygmunta Chajzera(dziennikarz)
 • Michała Olszańskiego(dziennikarz)
 • Cezarego Pazurę(aktor)
 • Andrzeja Suprona(sportowiec)
 • Sebastiana Świderskiego(sportowiec)
 • Grzegorza Tkaczyka(sportowiec)
 • Jakuba Wesołowskiego(aktor)
 • Andrzeja Wronę(sportowiec)
 • Marcelinę Zawadzką(prezenterka, modelka)

oraz Zawodników Olimpiad Specjalnych Polska

 • Magdalenę Miklas,

Zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „Wicher” Poznań, działającym przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Mariackiej w Poznaniu. Magda ukończyła 18 lat, obecnie uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Żniwnej w Poznaniu. Jej ulubiony sport to pływanie, ale trenuje również biegi, łyżwiarstwo i bowling. Uwielbia wyjazdy na letnie i zimowe obozy sportowe Olimpiad Specjalnych. Życiową pasją Magdy jest taniec i występy estradowe. Jej największe marzenie to dalekie podróże, wyśniony kraj to Argentyna. Jest dziewczyną o wielkim sercu, pełnym dobroci i życzliwości dla każdego człowieka!
 

 • Lidię Stadler,

Lidia dla nas Lidka, Liduś mała, drobna kobietka która na naszych oczach rozwijała się w duchy sportowym. Uprawiane  dyscypliny to tenis stołowy i pływanie z zimowych to oczywiście narciarstwo zjazdowe, które z przyczyn zdrowotnych musiała na chwilę porzucić. Towarzyska, uśmiechnięta pełna fajnych i dobrych pomysłów. Pomocna, opiekuńcza  gotowa do wsparcia i pomocy słabszym. Swoich sił próbowała również w pracy zawodowej ale dzisiaj jest aktywną uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Uwielbia kawę i słodycze i jak każda kobieta interesuje się modą. Szuka swojej drugiej połówki a może już ją znalazła to tajemnica:) , bo każda kobieta musi mieć swoje tajemnice:) 
 

 • Jakuba Rucińskiego

Kuba oczami swojej mamy Eli Rucińskiej: Rozpoczął naukę pływania w wieku ok. 4-5 lat. Mając 7-8 lat - zaczął naukę jazdy na nartach. Potem jeszcze tenis stołowy a teraz - ziemny. Wziął udział w wielu zawodach regionalnych i krajowych. Prawie zawsze wraca z medalem. Wszystkie zawody traktuje bardzo poważnie. Jednak zawody, które ja najbardziej zapamiętałam, to były zawody narodowe Hiszpanii. Kuba jechał tak daleko!, pierwszy raz leciał (i jedyny) samolotem i wrócił z 2 złotymi medalami (pływanie) i wrażeniami nie do opisania.

Kuba jest czynnym zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych 'REKINY' i od roku wolontariuszem. Funkcję tę pełni bardzo odpowiedzialnie i z dużym zaangażowaniem. Kuba pomaga trenerowi w nauce pływania początkującym zawodnikom. Jest to ogromnie ważne zadanie dla Kuby, czuje się dowartościowany, potrzebny.

Kuba ma wiele marzeń. Niektóre z nich się spełniają. Większość mnie zaskakuje i patrzę z niedowierzaniem. Kuba zbiera autografy ale kiedy, kilka miesięcy temu, powiedział, że chciałby mieć autograf Roberta Lewandowskiego i jego żony, to pomyślałam, że przeholował. Wówczas nie spodziewaliśmy się, że Anna Lewandowska zostanie prezesem Olimpiad Specjalnych Polska a Kuba pozna osobiście p.Anię. Niektóre marzenia wymagają czasu. Kilka lat temu , będąc w W-wie, przechodząc obok Pałacu Prezydenckiego, zamarzył by znaleźć się w środku. I trochę poczekał i świętował w Pałacu 30-lecie Olimpiad Specjalnych w Polsce.

 

Od dłuższego czasu marzył by zagrać w "Na Wspólnej" ( chciał zastąpić Kubę Wesołowskiego). W ubiegłym roku wygrał konkurs filmowy i w nagrodę został zaproszony na plan tego serialu. Spełnienie marzenia było blisko a pozycja Kuby Wesołowskiego zagrożona. Jednak, gdy poznał swego imiennika (w czasie sesji zdjęciowej), odstąpił od tego wieloletniego marzenia i stwierdził:Kuba jest miły, niech gra "Na Wspólnej"

Olimpiady Specjalne pomagają w spełnianiu marzeń. Kuba wymyśla nazwiska osób, które chciałby poznać a Olimpiady Specjalne "podsyłają" do Poznania gwiazdy w Celebryty Splash.

Kuba marzył m.in., by zostać tatą. Został Ojcem Chrzestnym bliźniąt-bratanków. Jest cudownym wujkiem a dzieci go uwielbiają.

Teraz uwaga: Kuba marzy od dłuższego czasu o wyjeździe. Marzenie jest sprecyzowane. Wyjazd na zawody Olimpiad Specjalnych razem z p.dyr. Natalią Nowak do Meksyku lub na Kubę.

Kuba uwielbia tańczyć. Jest członkiem zespołu tanecznego IMPULS. Za tydzień uświetnią ceremonię otwarcia MATPu

Mam fajnego syna. Jestem szczęściarą. Pozdrawiam. Ela

 

 

 • Konrada Skrętkowskiego

Konrad Skrętkowski jest ambitnym, rzetelnym i zdyscyplinowanym zawodnikiem biorącym udział w systematycznych zajęciach sportowych. Uprawia dyscypliny pływanie i lekkoatletykę. Jest bardzo szybki i wytrzymały, dlatego też z powodzeniem odnosi sukcesy sportowe zarówno  w konkurencjach sprinterskich, jak i średnio i długodystansowych. Bierze udział w biegach ulicznych na dystansie 10 km.
Jego marzeniem jest przebiec półmaraton. Odnosząc sukcesy na ogólnopolskich Igrzyskach, ma nadzieję że kiedyś będzie miał możliwośc reprezentować Olimpiady Specjalne Polska na arenie międzynarodowej. Jego pasja pozasportowa to wędkowanie. Jego rekord połowów to 75 centymetrowy sandacz o wadze 1,8kg.

Film 360° - do oglądania użyj w  lewym górnym rogu przycisk trybu panoramicznego. 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.