Wybierz oddział

12. Europejska Konferencja Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Warszawie

10.04.2014

11 i 12 kwietnia 2014 roku koordynatorzy, trenerzy piłki nożnej Olimpiad Specjalnych i przedstawiciele federacji piłkarskich spotkali się w Warszawie, by porozmawiać o rozwoju piłki nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną w Europie i Eurazji.

Spotkania koordynatorów piłki nożnej w Olimpiadach Specjalnych w Europie i Eurazji odbywają się od 2000 roku i są jednym z elementów Projektu Rozwoju Piłki Nożnej, który Olimpiady Specjalne Europa/Eurazja realizują wspólnie z UEFA.

Pierwsza konferencja pomogła stworzyć sieć koordynatorów piłki nożnej Olimpiad Specjalnych w 58 krajach Europy i Eurazji. Wypracowany został też model współpracy z piłkarskimi federacjami i klubami.

Na ostatnich spotkaniach szczególna uwaga była poświęcona temu, jak trenować osoby z niepełnosprawnością intelektualną i jak rozwijać możliwość treningów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną na każdym poziomie. Pomóc w tym ma m.in. Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbywa się co rok.

Dwunasta edycja konferencji odbyła się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Spotkanie koordynatorów tym razem dedykowane było bezpieczeństwu i zapobieganiu kontuzjom. Organizatorzy mają nadzieję, że ta troska pomoże bardziej zintegrować się młodym ludziom z niepełnosprawnością intelektualną, nie tylko w istniejących już społecznościach, ale również w całym europejskim społeczeństwie.

Podczas konferencji głos zabrali m.in. Kris Perquy (Belgijska Federacja Piłkarska), James Watkins (Angielska Federacja Piłkarska), Patrick Gasser (UEFA), prof. Stewarda Hillis (Komisja medyczna UEFA), dr Urszula Zdanowicz (Carolina Medical Center) czy Michel Sablon (wieloletni członek sztabu szkoleniowego piłkarskiej reprezentacji Belgii). Uczestnikami konferencji byli również Roman Kosecki (były reprezentant Polski, ambasador Olimpiad Specjalnych Polska), Bogusław Leśnodorski (prezes Zarządu Legii Warszawa) i Marcin Animucki (wiceprezes Zarządu Ekstraklasy S.A.)

 Fot. © Adam Nurkiewicz / Mediasport

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.