Wybierz oddział

Ruszyły Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017! Gwiazdy sportu i ekranu wspierają polskich zawodników!

20.03.2017
fot. Adam Nurkiewicz

W sobotę wieczorem wieczorem podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia zainaugurowano Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017. To największe sportowe i społeczne wydarz  enie 2017 roku, w którym startuje ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Równocześnie ze startem Igrzysk wystartowała w mediach społecznościowych kampania #Grajmyrazem, której celem jest zachęcenie do kibicowania zawodnikom, którzy rywalizują na sportowych arenach w Austrii.
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  to  62 osoby, w tym  46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startują w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych  i hokeju halowym. Skład reprezentacji uzupełnia 13 trenerów i 3 członków kierownictwa, którzy będą wspierać naszych zawodników w trakcie zawodów. 
„Za każdym razem, kiedy polscy sportowcy reprezentują nasz kraj za granicą jestem z nimi całym sercem. Jestem dumna z tego, że podejmują wyzwanie i stają do sportowej rywalizacji. Na szczególny szacunek, na szczególne docenienie, zasługują jednak Ci, którzy przezwyciężają samych siebie, by udowodnić, że niepełnosprawność nie jest w stanie zmusić ich do rezygnacji z uprawiania sportu. Członkowie Polskiej Reprezentacji Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii, chylę przed Wami czoła”, napisała do zawodników Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.
Igrzyska zainaugurowała wspaniała Ceremonia Otwarcia, niosąca przesłanie tolerancji, miłości i podkreślająca wagę sportowej rywalizacji w zgodzie z duchem fair play i olimpijskimi ideałami. Ceremonię Otwarcia Igrzysk uświetniły występy gwiazd światowego formatu, takich jak zdobywca dwóch nagród Grammy Jason Mraz, czy wykonująca promującą Igrzyska piosenkę „Fighter” (https://www.youtube.com/watch?v=c4RaM8G0QdA)  wokalistka Helene Fischer.
 
„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych będą zdobywać medale dla całej Polski. Wierzę, że dzięki sportowi, który jest tak bliski każdemu z nas, Polacy zobaczą w osobach z niepełnosprawnością intelektualną wspaniałych ludzi, którzy po prostu w inny sposób odczuwają otaczający nas świat. I to jest nasze przesłanie dla całego społeczeństwa - dla zawodników Olimpiad Specjalnych ważniejsze niż medale Igrzysk i sukcesy na stadionach całego globu jest poczucie  akceptacji tutaj – w naszym  kraju”, powiedziała Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska
 
Jednocześnie kibice w kraju pokazują, jak ważne jest dostrzeżenie i zaakceptowanie osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym społeczeństwie. To jeden z celów kampanii #GrajmyRazem, która ruszyła właśnie w mediach społecznościowych. Akcja, w którą włączyli się m.in. Robert Lewandowski, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Kuba Wesołowski, czy Zygmunt Chajzer, polega na zamieszczaniu w internecie zdjęć z hasłem kampanii. Olimpiady Specjalne liczą, że Polacy licznie włączą się w tą akcję i wspólnie okażą wsparcie dla naszej reprezentacji i tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną w całym kraju.
„Nasza akcja nie wymaga od internautów wiele wysiłku – wystarczy tylko aparat w telefonie i otwarte serce. Jednak jej efekt pokaże jak wielu nas, tak zwanych „zwykłych” Polaków, jest tak naprawdę „niezwykłych”: otwartych i gotowych na zawodników Olimpiad Specjalnych, ale też wszystkich osób z niepełnosprawnością intelektualną” powiedziała Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska Joanna Styczeń-Lasocka.
Olimpiad Specjalnych w Austrii są największym sportowym i społecznym wydarzeniem na świecie w 2017 roku. W wydarzeniu weźmie udział blisko 2,7 tysiąca sportowców ze 106 krajów świata, wspieranych przez 1,1 tysiąca trenerów i członków sztabów medycznych oraz ponad 3 tysięcy wolontariuszy. Wszystkie wydarzenia Igrzysk są organizowane w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim.  Sponsorem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych jest Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma odszkodowawcza.

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.