Wybierz oddział

Terminator zakończył Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych przywozi aż 39 medali!

27.03.2017

Znakomity dorobek polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Z zakończonych 24 marca Igrzysk przywieźli do kraju 39 medali: 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych. 
Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii były największym sportowym i społecznym wydarzeniem 2017 roku, w którym wystartowało ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw.
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  liczyła 62 osoby, w tym  46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. Skład reprezentacji uzupełniało 13 trenerów i 3 członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie zawodów.  Wyjazd dofinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a Sponsorem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych było Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma odszkodowawcza.
Czas sportowego święta w Austrii upłynął bardzo szybko. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych może wracać z dumą - wszyscy nasi zawodnicy pokazali niezwykły hart ducha i ogromną wolę walki. Każdy z naszych sportowców, niezależnie od wyniku medalowego, jest przykładem i inspiracją, jak godnie i sumiennie, ale też z radością i entuzjazmem podchodzić do przeszkód, które życie stawia nam na drodze”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Igrzyska zakończyła wspaniała Ceremonia Zamknięcia, która promowała tolerancję, akceptację i przyjaźń, podkreślała wagę sportowej rywalizacji w zgodzie z duchem fair play i olimpijskimi ideałami. Ceremonię uświetniły występy gwiazd muzyki. Na scenie pojawiły się między innymi 12-letnia zwyciężczyni programu America’s Got Talent - Grace VanderWaal i niezwykle popularna w Austrii wokalistka Helene Fischer, której piosenka „Fighter” promowała Igrzyska. W ceremonii wziął też udział Honorowy Prezes Olimpiad Specjalnych Austria - Arnold Schwarzenegger. 
„Gratuluję wam wspaniałych Igrzysk. Obiekty sportowe, na których rywalizowaliście, bywały już arenami sukcesów legend sportu, ale to wy jesteście najwspanialszymi sportowcami na świecie! Trenuję zawodników Olimpiad Specjalnych od blisko 40 lat i to wasza  energia, chęć sportowej rywalizacji i wola walki jest dla mnie największym źródłem motywacji! Igrzyska dobiegają końca, jutro opuścicie Graz – moje rodzinne miasto, ale mam nadzieję, że wyjeżdżając każdy z was powie: I’ll be back!” powiedział do zgromadzonych sportowców Olimpiad Specjalnych z całego świata Arnold Schwarzenegger.
Podczas Igrzysk kibice w kraju pokazali, jak ważne jest dostrzeżenie osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym społeczeństwie. Akcja, w którą włączyli się m.in. Robert Lewandowski, Cezary Pazura, Andrzej Wrona, Grzegorz Tkaczyk, Monika Pyrek, Andrzej Supron, Kuba Wesołowski, czy Zygmunt Chajzer, polegała na zamieszczaniu w internecie zdjęć z hasłem kampanii: #GrajmyRazem. 

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.