Wybierz oddział

SIATKARZE Special Olympics ZDOBYLI KATOWICE!!!

4.09.2017

SIATKARZE  Special Olympics ZDOBYLI KATOWICE!!!
 
W katowickim Spodku rozegrane zostały finały Europejskiego Turnieju Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, w której drużyny tworzą sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawni.  To jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń Olimpiad Specjalnych, organizowane w Polsce, które towarzyszyło Mistrzostwom Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY 2017.
 
Do Spodka zjechało 100 zawodników  reprezentujących Azerbejdżan, Białoruś, Czechy, Finlandię, Niemcy, Rosję, Serbię, Słowację, Włochy i Polskę. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy sprawnościowe. Zwycięstwa odniosły reprezentacje Olimpiad Specjalnych z Rosji, i Serbii. Polacy wywalczyli piątą lokatę.

 
„To były trzy dni, które kipiały  prawdziwą pasją i miłością do sportu. Zapraszam fanów sportu na wydarzenia organizowane przez Olimpiady Specjalne Polska. Zobaczycie niesamowite emocje.  Siatkarskie sławy -  Wladimir Grbić i Sebastian Świderski od wielu lat są ambasadorami Olimpiad Specjalnych. Wszyscy bierzmy nich przykład i GRAJMY RAZEM!!! Przekonacie się, że zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną wspaniale pokazują radość ze sportowej sportowa rywalizacji, a ich emocje udzielają się kibicom”, zachęca Joanna Styczeń Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Podczas Ceremonii Otwarcia Turnieju w katowickim Spodku odbył się wyjątkowy Mecz Gwiazd z udziałem medalistów mistrzostw świata, Europy i mistrzów olimpijskich. W Meczu udział wzięły dwie drużyny prowadzone przez legendy świata piłki siatkowej: Waldemara Wspaniałego, który poprowadził drużynę Gwiazd złożoną z m.in. Ambasadorów Olimpiad Specjalnych: mistrza olimpijskiego i mistrza Europy Vladmira Grbicia, wicemistrza świata Sebastiana Świderskiego, dziennikarza i wielkiego fana siatkówki Zygmunta Chajzera, a także Przyjaciół Olimpiad Specjalnych: znakomitych siatkarzy: Jakuba Bednaruka, Piotra Gacka, i Marcina Komendy. W meczu Gwiazdy Olimpiad Specjalnych zmierzyły się z drużyną reprezentantów GKS Katowice, prowadzonych przez Stanisława Gościniaka. Do obu drużyn dołączyli zawodnicy Olimpiad Specjalnych – reprezentanci poszczególnych drużyn siatkówki zunifikowanej, biorących udział w Turnieju, w tym siatkarz Olimpiad Specjalnych Polska Piotr Bociek. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Na widowni Spodka zasiadło około 1200 kibiców, a wśród nich zaproszeni goście, m.in.: dwukrotny Mistrz Świata i dwukrotny Wicemistrz Olimpijski Samuele Papi, przewodniczący komisji zawodników Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i  wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba.

„W sporcie wynik i wygrana nie są najważniejsze. W sporcie najważniejsza jest pasja. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych dali mi – profesjonalnemu siatkarzowi wspaniałą lekcję – pokazali, że to właśnie pasja nadaje sportowi piękno. Nie powinniśmy nigdy o tym zapominać i uczyć się od sportowców z niepełnosprawnością intelektualną” powiedział Vladimir Grbić
 
Patronat honorowy nad Turniejem objęła Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP. Współorganizatorem zawodów był Polski Związek Piłki Siatkowej, a instytucjami finansującymi: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Partnerem Turnieju było Miasto Katowice.
 

 

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.