Wybierz oddział

Wielkie piłkarskie święto Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy!

14.09.2017

Ponad 200 zawodników, czyli 20 drużyn piłkarskich, od środy do soboty bierze w Bydgoszczy udział w osiemnastej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych. Na boiskach Zawiszy spotkają się zawodnicy z 11 oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych z całego kraju. Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. 
Turniej jest jednym z największych wydarzeń sportowych Olimpiad Specjalnych w tym roku. W rywalizacji sportowców z niepełnosprawnością intelektualną wspiera ponad 100 trenerów i wolontariuszy.
 „Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w Olimpiadach Specjalnych. W całym kraju piłkę trenuje łącznie ponad 3 tysiące naszych zawodników. W promocję tego sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną włączył się także mąż naszej pani Prezes, Robert Lewandowski, który zaprasza, by wziąć piłki i dołączyć do gry!”  powiedziała Alina Apryas, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Turnieju i Dyrektor Regionalny oddziału regionalnego Olimpiady Specjalne Kujawsko-Pomorskie.
Na boiskach Zawiszy zobaczymy rywalizację 20 drużyn: dziewięć z nich to drużyny żeńskie, a jedenaście to drużyny zunifikowane. Sporty zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami bez niepełnosprawności podczas treningów i zawodów. W ten sposób Olimpiady Specjalne pokazują, że wszyscy ludzie, niezależnie od niepełnosprawności mogą cieszyć się sportem i odczuwać satysfakcję i radość z bycia częścią drużyny. Uczestnicy przyjechali na turniej z 11 regionów kraju: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
„Wszystkim uczestnikom turnieju życzę niezapomnianych emocji, wielu bramek i zwycięstw. Niech zwyciężą najlepsi, ale i pokonani niech mają powody do wielkiej satysfakcji. Z sentymentem i wzruszeniem przyjmuję lokalizację Waszego turnieju na obiektach Zawiszy. Tam kiedyś stawiałem pierwsze piłkarskie kroki…” napisał w liście do sportowców Olimpiad Specjalnych honorowy patron turnieju i Przyjaciel Olimpiad Specjalnych Zbigniew Boniek.
To nie pierwszy raz, gdy Bydgoszcz gości dużą imprezę Olimpiad Specjalnych
„Cieszymy się, że po raz kolejny Bydgoszcz gości ważny, ogólnopolski turniej Olimpiad Specjalnych. Wciąż w pamięci mamy wspaniałe Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych z 2014 roku, pamiętamy też, że to właśnie w Bydgoszczy, na obiektach Zawiszy, polscy zawodnicy Olimpiad Specjalnych przygotowywali się do startu na Światowych Igrzyskach w Los Angeles. Jestem pewna, że podczas tego Turnieju Piłki Nożnej znów zobaczymy ogromne emocje radość i sportową postawę zawodników Olimpiad Specjalnych” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
 
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych trwa w Bydgoszczy od 13 do 16 września. Ramowy program Turnieju:
13 września (środa)
13.00 – 17.00 przyjazdy drużyn, rejestracja
19.30 – 21.00 Ceremonia Otwarcia - Stadion CWZS ZAWISZA
14 września (czwartek)
10.00 – 14.30 mecze obserwowane
15 września (piątek)
10.00 – 15.00 mecze w grupach
16 września (sobota)
10.00 – 11.00 mecze grupowe
11.45 – 13.00 Ceremonia Dekoracji i Ceremonia Zamknięcia Turnieju - Hala Tenisowa ZAWISZA
 
Projekt finansowany jest ze środków PFRON w amach projektu '\Rozwińmy skrzydła!'  i MSiT.

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.