Wybierz oddział

Polski Związek Golfa i Olimpiady Specjalne Polska razem dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną!

14.11.2017
Polski Związek Golfa (PZGolf) i Olimpiady Specjalne Polska podpisały porozumienie o współpracy. Na jego podstawie PZGolf udzieli  pomocy przy organizacji  ogólnopolskich zawodów w golfie dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, wesprze  w kształceniu trenerów i instruktorów oraz zapewni obsługę sędziowską zawodów golfowych Olimpiad Specjalnych Polska.  
PZGolf udzieli także wsparcia przy wypracowywaniu warunków korzystania przez zawodników Olimpiad Specjalnych z pól golfowych w Polsce i będzie uczestniczyć w  działaniach promocyjnych, zmierzających do popularyzacji golfa  wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. 
Golf jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce. Każdego roku w kilkuset turniejach golfowych na terenie całego kraju bierze udział już ponad 5 tysięcy licencjonowanych golfistów.

W Polsce w rozwój golfa zaangażowani są utytułowani sportowcy, tacy jak Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, czy Zbigniew Boniek a także postacie świata filmu czy telewizji, jak Piotr Gąsowski, Krzysztof Materna, czy Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru. Mamy też coraz więcej młodych  utalentowanych polskich zawodników, takich jak Adrian Meronk, czy Mateusz Gradecki, którzy pozwalają z nadzieją myśleć o polskim golfie i o jego rosnącym znaczeniu na świecie.

„Golf to znakomita dyscyplina sportu – rozwija zarówno umiejętności fizyczne zawodników, jak również stanowi znakomity trening intelektualny, rozwój umiejętności poznawczych i strategicznego myślenia. Jest to też jedna z najbardziej przystępnych dyscyplin sportu. Przy doborze odpowiedniego poziomu trudności, radość z golfa czerpać może praktycznie każdy. Dlatego moim zdaniem mit o niedostępności golfa jako hermetycznej, elitarnej dyscypliny sportu jest zupełnie nieuprawniony”  podkreślił Marek Michałowski, prezes PZGolf.

Także przedstawiciele Olimpiad Specjalnych podkreślają, że golf to dyscyplina sportu umożliwiająca wszechstronny rozwój zawodnika.
„Golf jest jedną z 35 oficjalnych dyscyplin sportowych w Olimpiadach Specjalnych na całym świecie. Turnieje golfowe wchodzą w skład najważniejszych imprez sportowych Special Olympics, takich jak Światowe Letnie Igrzyska, czy Igrzyska Ogólnopolskie. Golf będzie też jedną z dyscyplin na przyszłorocznych Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie.  Obecnie kilkuset golfistów z niepełnosprawnością intelektualną w całej Polsce walczy o możliwość występu na tej imprezie podczas zawodów na szczeblu regionalnym. Wspólnie z PZGolf chcemy pokazać, że tak samo jak Rory McIlroy czy Jordan Spieth zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mogą cieszyć się golfem i odnosić w tym sporcie sukcesy na miarę swoich umiejętności”  powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Dzięki porozumieniu z PZGolf Olimpiady Specjalne Polska otrzymają pomoc m.in. przy organizacji ogólnopolskich zawodów golfowych, kształceniu trenerów, instruktorów i sędziów. PZGolf wesprze też Olimpiady Specjalne w zapewnieniu sportowcom
z niepełnosprawnością intelektualną dostępu do pól golfowych, uczestnictwa w klubach golfowych. Związek zapewni też wsparcie przygotowania zawodników Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na zawody międzynarodowe, w tym Igrzyska Europejskie i Światowe.

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.