Wybierz oddział

50-lecie Olimpiad Specjalnych.

19.12.2017

Od 1968 roku Olimpiady Specjalne na całym świecie  zmieniają nastawienie społeczeństwa do umiejętności i talentów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Od 1968 roku Olimpiady Specjalne zmieniają świat!

Iskra, która zamieniła się w międzynarodową organizację Special Olympics, rozpaliła się na pierwszych Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w 1968 r. w Chicago, Illinois. Pięć dekad później wracamy do Chicago, aby rozpocząć obchody 50. rocznicy istnienia Olimpiad Specjalnych. To będzie czas radości, pokazania naszej odwagi i zmian, których dokonaliśmy. Chcemy, aby jubileusz inspirował kolejne pokolenia do działania na rzecz akceptacji, szacunku i godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zapraszamy do Chicago w dniach 17-21 lipca 2018r. na Zunifikowany Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych oraz na serię spotkań i koncertów. Na całym świecie połączymy się z Chicago 21 lipca, poprzez symboliczny Ogień Nadziei, aby wspólnie świętować.

W Polsce obchody jubileuszu trwać będą cały rok 2018 i zakończymy w marcu 2019r., a najważniejsze wydarzenia tych obchodów to:
1.       Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018,
2.       Europejska Konferencja Naukowa „50 lat Olimpiad Specjalnych, podnoszenia sprawności fizycznej, aktywizacji społecznej i wspierania zdrowia osób z                   niepełnosprawnością intelektualną” , Katowice 8-10 czerwca 2018r.
3.       21 lipca 2018r. kampania promocyjna poprzez socialmedia;
4.       Regionalne imprezy sportowe podczas Europejskiego Tygodnia Sportu, 23-30 września 2018r.
5.       Udział Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Abu-Dhabi 2019;

https://www.youtube.com/watch?v=18NVO31JNPo

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.