Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne Polska przejechały na rowerkach stacjonarnych ponad 2000 km! Nowy rekord 50-lecia Special Olympics ustanowiony!

22.05.2018

Podczas targów Go Active Show w Warsaw Ptak Expo od 18 do 20 maja w Strefie Olimpiad Specjalnych Polska ustanowiony został nowy rekord Special Olympics w liczbie przejechanych kilometrów na rowerkach stacjonarnych. W próbie trwającej przez wszystkie trzy dni targów, wzięli udział zawodnicy, trenerzy i wolontariusze Olimpiad Specjalnych a także goście, uczestnicy i ambasadorowie Go Active Show, tacy jak Qczaj czy siostry Bukowskie.
"Wspólnie przejechaliśmy dokładnie 2003 kilometry! Bez problemu pokonaliśmy dystans dzielący nas od Katowic, Chorzowa i Mikołowa, czyli aren najbliższych Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które ruszają już 9 czerwca.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku. W strefie Olimpiad Specjalnych Polska na Go Active Show dołączyły do nas setki uczestników targów. Kilometry na rowerkach razem z nami pokonywali między innymi Qczaj czy siostry Bukowskie, a kibicowali i dopingowali zawodników Olimpiad Specjalnych między innymi Joanna Jędrzejczyk czy nasi wspaniali mistrzowie skoków narciarskich - Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Nie zabrakło również ambasadorów Olimpiad Specjalnych Polska, takich jak Andrzej Supron" podkreśla Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Podczas oficjalnej inauguracji próby, pierwsze kilometry do rekordu przejechali Rafał Markiewicz i Konrad Dębniak, zawodnicy Olimpiad Specjalnych z oddziału regionalnego Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie.
"To super, że możemy tu być i wspólnie ze wszystkimi cieszyć się sportem i pokazywać, co umieją zawodnicy Olimpiad Specjalnych! Ja trenuję m.in. piłkę nożną i badmintona - uwielbiam sport i aktywność fizyczną!" powiedział Rafał Markiewicz.

W ramach próby uczestnicy jeździli na rowerkach treningowych przez trzy dni targów. W piątek osiągnęli dystans 200 kilometrów, w sobotę 1195 km, a niedzielę zakończyli z wynikiem 602 kilometrów.
Do próby wykorzystano nowoczesne elektroniczne rowerki treningowe milon, użyczone przez sieć klubów fitness 36minut.
"Bardzo dziękujemy wszystkim gościom Strefy Olimpiad Specjalnych Polska oraz wszystkim partnerom, dzięki którym mogła ona zaistnieć. Mam nadzieję, że już za rok wszyscy spotkamy się na kolejnej edycji Go Active Show w Strefie Olimpiad Specjalnych Polska" powiedział Grzegorz Kurkowski, Wiceprezes ds. Organizacji Olimpiad Specjalnych Polska i członek komisji, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem próby ustanowienia rekordu Special Olympics.
Na zwiedzających w strefie Olimpiad Specjalnych Polska, oprócz próby ustanowienia rekordu, czekało mnóstwo atrakcji, m.in. mecze piłkarskie, zmagania badmintonistów, czy pokaz bocce.
W sobotę, zwiedzający kibicowali najmłodszym zawodnikom
z niepełnosprawnością intelektualną. „Młodzi Sportowcy” to program dla dzieci 
z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 5-12 lat, który łączy w formie gier i zabaw treningi piłki nożnej, koszykówki i kolarstwa.
„Młodzi Sportowcy zdobywają nowe umiejętności i poszerzają granice swoich możliwości. Dzięki programowi nasi najmłodsi zawodnicy zwiększają poczucie własnej wartości, uczą się funkcjonowania w grupie. Uświadamiają społeczeństwu jak różnorodne zdolności i ogromny potencjał mają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcam do kibicowania tym dzielnym dzieciakom – one potrzebują naszego zainteresowania i zasługują na nasz szacunek oraz akceptację”, podkreśla Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Kibicowaliśmy także piłkarzom - od 18 do 27 maja w całej Europie trwa XVIII Europejski Tydzień Piłki Nożnej  Olimpiad Specjalnych, dlatego w Strefie Olimpiad Specjalnych na Go Active Show znalazły się też akcenty piłkarskie, m.in. pokazy street soccera. Wersji sportu, w której pojedynek trwa 3 minuty, a  zawodnik musi polegać tylko i wyłącznie na własnych umiejętnościach.
W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej, w trzynastu województwach rozgrywanych jest 17 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych.  Turnieje trwają od 24 kwietnia do 30 maja 2018 roku. W zawodach w całej Polsce bierze udział ponad 1840 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną, 357 trenerów i 350 wolontariuszy.
Strefa Olimpiad Specjalnych Polska to też zapowiedź XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie - największego wydarzenia sportowego Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jednej z największych sportowych oraz społecznych imprez w tym roku w Polsce. W strefie Olimpiad Specjalnych Polska na targach Go Active Show sportowcy Olimpiad Specjalnych dali próbkę emocji i umiejętności w dyscyplinach sportowych, które będzie można zobaczyć na Igrzyskach, które ruszą już 9 czerwca, a na arenach zmagań, wśród nich m.in. na Stadionie Śląskim i obiektach katowickiej AWF, ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną będzie rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych.
Igrzyska potrwają od 9 do 12 czerwca 2018 r. Rozpoczną się uroczystą ceremonią otwarcia w katowickim Spodku. Zawody sportowe będą odbywały się na Stadionie Śląskim (5 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling), kortach Sport Park Budowlani (tenis ziemny) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie (golf). W zawodach weźmie udział ponad 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego kraju, wspieranych przez ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy.
„To bardzo ważne wydarzenie dla zawodników. Spośród medalistów Igrzysk będą losowani członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na  Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. 64 sportowców z Polski wyjedzie w marcu 2019 r. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by zdobywać medale dla Polski. Tak daleko niewielu kibiców z naszego kraju dojedzie, ale na Stadion Śląski jest znacznie bliżej. Zobaczcie wspaniały wysiłek sportowców z niepełnosprawnością intelektualną”, zachęca Dariusz Wosz, Dyrektor Igrzysk.
Igrzyska w Abu Dhabi potrwają od 14 do 21 marca 2019 roku i będą największym sportowym i humanitarnym wydarzeniem na świecie w przyszłym roku. O medale będzie walczyć 7 tysięcy zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego świata.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.