Wybierz oddział

Powitanie w Pałacu Prezydenckim.

3.04.2019

3 kwietnia 2019r. Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, patron honorowy Olimpiad Specjalnych Polska, powitała oficjalnie Polską Reprezentacje Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Abu Dhabi 2019. Zawodnicy z dumą prezentowali 69 medali Igrzysk oraz wspominali swój udział w Igrzyskach. W uroczystości uczestniczyła Prezes Olimpiad Specjalnych Polska Anna Lewandowska oraz członkowie Komitetu Krajowego: Maria Ptak, Maciej Michalski, Marek Szafarz oraz Dyrektor Generalna Joanna Styczeń -Lasocka. Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych towarzyszyli goście z ich Oddziałów Regionalnych.

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych wróciła ze  Zjednoczonych Emiratów Arabskich z rekordowym dorobkiem 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. To o trzy krążki więcej, niż przywieźli polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z poprzednich Światowych Letnich Igrzysk w Los Angeles w 2015 roku.

Nasza reprezentacja na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 to 90 osób w tym 64 zawodników, oraz 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie Igrzysk.

Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentowała nas drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie i kajakarstwie. Polacy rywalizowali także w judo i golfie, w których debiutowali na arenie światowej. W tych dyscyplinach po raz pierwszy nasi sportowcy wystąpili na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

 

 

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były największym sportowym i społecznym wydarzeniem na świecie w 2019 roku i największą sportową imprezą w historii Bliskiego Wschodu.

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyło ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach wzięło też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.

Wyjazd Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia. Partnerami Olimpiad Specjalnych Polska są m.in. Coca-Cola, Marriott Warsaw, Champions Bar, Kerry Group, Foods by Ann. Komunikacją marketingową i PR zajmują się: Kancelaria PR, Mediasplit, Double Espresso.

W 2018 roku Olimpiady Specjalne obchodziły jubileusz 50-lecia Special Olympics. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzona jest kampania #GrajmyRazem, której celem jest zachęcenie Polaków do otwartości, akceptacji różnorodności, kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych oraz uzmysłowienie Im, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego, a sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale. #GrajmyRazem to reklamy prasowe, outdoorowe, telewizyjne, które pokazują pozytywny wizerunek naszych zawodników w życiu codziennym i sportowym.

fot. Adam Nurkiewicz

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.