Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne Polska zapraszają na wyjątkowe piłkarskie emocje!

6.05.2019

Olimpiady Specjalne Polska zapraszają wszystkich fanów sportu do kibicowania piłkarzom z niepełnosprawnością intelektualną podczas XIX. Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej  Olimpiad Specjalnych. To największe na świecie wydarzenie promujące zarówno grę w piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i zachęcające do wspierania i kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych.

W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 45 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy, w tym polska Ekstraklasa.

„Już po raz dziewiętnasty w całej Europie wspólnie pokazujemy, jak ważne jest wspieranie  rozwoju społecznego i sportowego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wspólnego przeżywania emocji, akceptacji i szacunku, przekraczania własnych możliwości przez sport – sport w najczystszej postaci. Niestety, najczęściej zawodnicy w Polsce rywalizują przy pustych trybunach. Zmieńmy to – zapraszamy wszystkich fanów sportu w Polsce na areny Olimpiad Specjalnych. W najbliższym czasie szykujemy wiele atrakcji. Wystarczy wyjść z domu i kibicować zawodnikom. Zobaczycie ile emocji potrafią nam dać. #GrajmyRazem”  powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w trzynastu województwach rozgrywanych jest 17 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych.  Turnieje trwają od 6 kwietnia do 16 czerwca 2019 roku. W zawodach w całej Polsce bierze udział ponad 1700 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną, oraz blisko 700 trenerów i wolontariuszy.

Gorąco zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom na piłkarskich turniejach Olimpiad Specjalnych w wielu regionach Polski – pełną ich listę znaleźć można na stronie internetowej www.olimpiadyspecjalne.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalne/ Wstęp na wszystkie turnieje jest bezpłatny, a wrażenia i emocje, które zapewniamy są bezcenne” podkreśla Joanna Styczeń Lasocka.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych będą też wyraźnie obecni podczas 34 i 35 kolejek piłkarskiej Ekstraklasy – sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną wyniosą banner, wspierający akcję „Stadiony Bez Barier”, piłkarze Olimpiad Specjalnych znajdą się też w eskortach wyprowadzających ligowe drużyny podczas meczów tych kolejek oraz na trybunach meczów Ekstraklasy. Kibice na stadionach będą także mogli zobaczyć dedykowany film promujący Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Lista turniejów w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych:

6 kwiecień 2019

Pomorskie

IX Pomorski Turniej Bowlingowy Olimpiad SpecjalnychPomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Tczew

16 kwiecień 2019

Dolnośląskie

XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej OS

Bolesławiec

10 maj 2019

Wielkopolskie - Poznań

Regionalny- Wielkopolskie-Poznań Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Special Olympics

Leszno

15 maj 2019

Zachodniopomorskie

Zachodniopomorski Turniej Piłki nożnej Olimpiad Specjalnych

Szczecin

16 maj 2019

Podlaskie

XVIII Podlaski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Dąbrowa Białostocka

19 maj 2019

Podkarpackie

XIV Podkarpacki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Kolbuszowa

21 maj 2019

Warmińsko-Mazurskie

XV Warmińsko-Mazurski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Szymanowo

22 maj 2019

Lubelskie

Lubelski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Kraśnik

23 maj 2019

Łódzkie

Łódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Olimpiad Specjalnych

Olimpijczyk Zduńska Wola

25 maj 2019

Mazowieckie

XX Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Adamów

27 maj 2019

Śląskie

XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Ruda Śląska

29 maj 2019

Lubuskie

Lubuski Turniej Piłki Nożnej w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Szprotawa

29 maj 2019

Opolskie

Opolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych

Gogolin

30 maj 2019

Opolskie

Opolski Turniej Zunifikowanej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych

Gogolin

31 maj 2019

Świętokrzyskie

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych

Starachowice

4 czerwiec 2019

Śląskie

XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Halowej i Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych

Zabrze

14 czerwiec 2019

Kujawsko - Pomorskie

XVI Kujawsko – Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Bydgoszcz

 

***

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in.: Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki, Łukasz Kubot, Jakub Wesołowski, Andrzej Wrona, Grzegorz Tkaczyk, Zygmunt Chajzer, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Michał Żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski, Monika Pyrek, Magdalena Różczka.

Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. 

W 2018 roku Olimpiady Specjalne obchodziły jubileusz 50-lecia Special Olympics. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzona jest kampania #GrajmyRazem, której celem jest zachęcenie Polaków do otwartości, akceptacji różnorodności, kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych oraz uzmysłowienie Im, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego, a sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale. #GrajmyRazem to reklamy prasowe, outdoorowe, telewizyjne, które pokazują pozytywny wizerunek naszych zawodników w życiu codziennym i sportowym. Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia. 

W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji Olimpiad Specjalnych jest uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom. 

Pliki do pobrania: 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.