Wybierz oddział

Największe na świecie święto piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną!

23.05.2019

Olimpiady Specjalne Polska zapraszają wszystkich fanów sportu do kibicowania piłkarzom z niepełnosprawnością intelektualną podczas XIX. Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej  Olimpiad Specjalnych oraz Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Kobiet Olimpiad Specjalnych. To największe na świecie wydarzenie promujące zarówno grę w piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i zachęcające do wspierania i kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych oraz promowanie aktywności sportowej i codziennej wśród kobiet.

W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 45 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy, w tym polska Ekstraklasa.

„Już po raz dziewiętnasty w całej Europie wspólnie pokazujemy, jak ważne jest wspieranie  rozwoju społecznego i sportowego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wspólnego przeżywania emocji, akceptacji i szacunku, przekraczania własnych możliwości przez sport – sport w najczystszej postaci. Niestety, najczęściej zawodnicy w Polsce rywalizują przy pustych trybunach. Zmieńmy to – zapraszamy wszystkich fanów sportu w Polsce na areny Olimpiad Specjalnych. W najbliższym czasie szykujemy wiele atrakcji. Wystarczy wyjść z domu i kibicować zawodnikom. Zobaczycie ile emocji potrafią nam dać. #GrajmyRazem”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w trzynastu województwach rozgrywanych jest 17 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych.  Turnieje trwają od 6 kwietnia do 16 czerwca 2019 roku. W zawodach w całej Polsce bierze udział ponad 1700 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną, oraz blisko 700 trenerów i wolontariuszy.

„Gorąco zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom na piłkarskich turniejach Olimpiad Specjalnych w wielu regionach Polski – pełną ich listę znaleźć można na stronie internetowej www.olimpiadyspecjalne.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalne/ Wstęp na wszystkie turnieje jest bezpłatny, a wrażenia i emocje, które zapewniamy są bezcenne”, podkreśla Joanna Styczeń-Lasocka.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych byli wyraźnie obecni podczas 34. i 35. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, na przełomie kwietnia i maja. Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną prezentowali kibicom banner wspierający akcję „Stadiony bez barier”, znajdowali się też w eskortach wyprowadzających ligowe drużyny oraz oglądali na  trybunach mecze Ekstraklasy. Kibice na stadionach mogli także zobaczyć dedykowany film promujący Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

Lista nadchodzących turniejów w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych:

23 maj 2019

Łódzkie

Łódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Olimpiad Specjalnych

Olimpijczyk Zduńska Wola

25 maj 2019

Mazowieckie

XX Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Adamów

27 maj 2019

Śląskie

XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Ruda Śląska

29 maj 2019

Lubuskie

Lubuski Turniej Piłki Nożnej w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Szprotawa

29 maj 2019

Opolskie

Opolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych

Gogolin

30 maj 2019

Opolskie

Opolski Turniej Zunifikowanej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych

Gogolin

31 maj 2019

Świętokrzyskie

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych

Starachowice

4 czerwiec 2019

Śląskie

XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Halowej i Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych

Zabrze

14 czerwiec 2019

Kujawsko - Pomorskie

XVI Kujawsko – Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Bydgoszcz

 

#trzymajzkobietami czyli #keepupwiththegirls to projekt realizowany w 20 europejskich krajach by wspierać aktywność sportową i codzienną kobiet. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania kobiet by stały się pełnoprawnymi sportowcami.

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.