Wybierz oddział

Wielkie piłkarskie święto Olimpiad Specjalnych w Opocznie i Spale!

2.10.2019

Od 2 do 4 października Opoczno i Spała goszczą ponad 120 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. To sportowcy, biorący udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych – największym tego typu wydarzeniu w Polsce i jednych z najważniejszych sportowych zawodów Olimpiad Specjalnych w tym roku. Zmagania sportowców wspiera ponad 60 trenerów, lekarzy i wolontariuszy.

„Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu w Olimpiadach Specjalnych Polska, uprawia ją ponad 3 tysiące spośród ponad 17 tysięcy naszych sportowców. Zawodnicy, którzy od środy rywalizują na boiskach Ceramiki Opoczno wcześniej musieli przejść przez cykl zawodów lokalnych i regionalnych. Teraz zmierzą się w rozgrywkach na najwyższym poziomie w kraju” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Poziom sportowy piłki nożnej w Olimpiadach Specjalnych cały czas rośnie. Wystarczy tylko wspomnieć, że z tegorocznych Światowych Letnich Igrzysk, które w marcu odbyły się w Abu Dhabi, polska żeńska drużyna przywiozła złoty medal. „Wszyscy sportowcy Olimpiad Specjalnych – także piłkarki i piłkarze- zostawiają na boisku całe swoje serce. Pokazują szerokie umiejętności sportowe i społeczne. Stale doskonalą się, by być najlepszymi sportowcami i przede wszystkim jak najlepszymi ludźmi. Zapraszamy do kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych podczas Turnieju! Zapewniamy bezpłatny wstęp na wszystkie mecze. Zobaczycie prawdziwe sportowe emocje i zobaczycie niezwykłą determinację i wolę walki zawodników Olimpiad Specjalnych” podkreślił  Radosław Łypczak, odpowiedzialny za organizację części sportowej turnieju.

 

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych to nie tylko wydarzenie sportowe. Zawodnicy będą mogli skorzystać m.in. programu profilaktyki zdrowia i badań medycznych „Zdrowi Sportowcy”.

„Wolontariusze Olimpiad Specjalnych, w tym lekarze i studenci medycyny pokazują sportowcom jak skutecznie dbać o swój stan zdrowia i jak go poprawiać. Warto pamiętać, że Olimpiady Specjalne to nie tylko sport. Podczas treningów i zawodów pokazujemy zawodnikom, że mogą być aktywną częścią naszego społeczeństwa i przynosić radość i dumę sobie, swoim rodzinom, lokalnym społecznościom i nam wszystkim. Dla nas kibiców to fantastyczna lekcja inkluzji - tego, jak wiele osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wnieść do naszego życia i że możemy wspólnie budować lepszy świat dla nas wszystkich w wielu dziedzinach życia – jako przyjaciele, sąsiedzi, współpracownicy, czy koledzy z boiska. Cieszymy się, że społeczeństwo coraz częściej docenia i dostrzega zawodników Olimpiad Specjalnych” powiedział Tomasz Jasion, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Turnieju.

"Wy zwyciężacie, nie tylko zdobywając medale, ale także zmieniając sposób myślenia naszego społeczeństwa. Pokazujecie, że można żyć aktywnie mimo przeszkód" -napisał w liście do uczestników Honorowy Patron Turnieju Grzegorz Schreiber - Marszałek Województwa Łódzkiego.

Turniej trwa od środy, 2 października, do piątku 4 października na stadionie LKS Ceramika Opoczno, al. Sportowa 1 w Opocznie,

 

Program Turnieju:

2 października 2019

13:00 – 17:00 Mecze obserwowane na boiskach.

20:00 – 21:00 Ceremonia Otwarcia w hali lekkoatletycznej OPO COS Spała, Spała, Al. Prezydenta I. Mościckiego 6

 

3 października 2019

09:00 – 18:00 Mecze w grupach

 

4 października 2019

09:00 – 12:00 Mecze w grupach – mecze finałowe

12:30 – 13:30 Ceremonie Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia na Stadionie LKS Ceramika Opoczno

 

Pliki do pobrania: 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.