Wybierz oddział

I Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych już od jutra w Mikołowie!

15.06.2021

Turniej golfa jakiego jeszcze nie było! Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska będą rywalizować w Mikołowie.

 

Już 16 czerwca rozpocznie się I Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych w Mikołowie. Trzydniowe rozgrywki będą pierwszym tego typu wydarzeniem sportowym w kraju. Weźmie w nich udział czterdziestu zawodników z całej Polski. Golf jest jedną z kilkudziesięciu oficjalnych dyscyplin sportowych rozgrywanych w ramach Olimpiadach Specjalnych na całym świecie, wchodzi on w skład najważniejszych tego typu wydarzeń m.in. Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

- Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska to niezwykła drużyna, która za każdym razem pokazuje, jakim źródłem pozytywnej energii jest rywalizacja sportowa. Tu wola walki i indywidualne ambicje idą w parze z duchem rywalizacji fair play - powiedział Dariusz Wosz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego I Ogólnopolskiego Turnieju Golfa Olimpiad Specjalnych 

W poprzednich latach, w Polsce organizowane były turnieje makroregionalne. Golf był też jedną z dyscyplin Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Katowice-Chorzów-Mikołów 2018. Dzięki temu dwóch golfistów reprezentowało Olimpiady Specjalne Polska podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Abu Dhabi 2019.

Ideą zawodów jest nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale przede wszystkim przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska za każdym razem udowadniają, że rywalizacja sportowa to nie tylko zwycięstwa i medale, lecz również̇ nauka pokory, pokonywania własnych słabości, kształtowanie charakteru, budowa wartości godnego podziwu człowieka oraz przełamywanie barier i stereotypów.

- Po długiej przerwie związanej z pandemią mogę dziś powiedzieć, że Olimpiady Specjalne Polska powróciły do gry. Jej stawką od lat jest coś więcej niż tylko medale i miejsce na podium, które są bardzo ważne dla sportowców. Razem walczymy ze stereotypami i przełamujemy bariery, mając przy tym ogromną satysfakcję - powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska - Podczas zawodów można zaobserwować, ile pracy, zaangażowania i poświęcenia nasi zawodnicy włożyli w przygotowanie do turnieju, to kształtuje charakter i zostanie z nimi na długo - dodała.   

Program turnieju: 

16 czerwca 2021 r. /środa/ 
12.00 – 16.30 Preeliminacje Indywidualny Konkurs Sprawności /IKS/: wood shot, iron shot, pitch shot, chip shot, long putt, short putt 
19.00 – 20.00 Ceremonia Otwarcia Golf Park Mikołów, ul. Golfowa 2 

17 czerwca 2021 r. /czwartek/ 
8.30 – 9.30 Trening na Driving Range 
9.30 – 12.30 Preeliminacje poziom II start drużyn zunifikowanych zawodnik + partner 
10.15 – 13.15 Start turnieju finałowego poziom I Indywidualny Konkurs Sprawności /IKS/: wood shot, iron shot, pitch shot, chip shot, long putt, short putt 
14.30 – 17.30 Równoczesna runda finałowa na poziomie I i II 

18 czerwca 2021 r. /piątek/ 
8.00 – 9.00 Trening na Driving Range 
9.00 – 12.00 Równoczesna runda finałowa na poziomie I i II 
12.00 – 13.00 Ceremonie dekoracji medalowych, ceremonia zakończenia

Olimpiady Specjalne (Special Olympics) są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. To ruch sportowy dedykowany osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzesza ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Oficjalnie uznaje je Międzynarodowy Komitet Olimpijski.  Zawodnicy Olimpiad Specjalnych regularnie trenują, biorą udział w profesjonalnych zmaganiach, również na arenie międzynarodowej.

 Olimpiady Specjalne Polska wspiera Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. W tym roku do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska dołączyła marka OSHEE, która wspiera zawodników napojami. W naszym kraju to również ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe.  Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska, a patronem honorowym tradycyjnie Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

I Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Mikołowa - Stanisława Piechuli. Zawody regionalnie wsparły finansowo Miasto Mikołów i Samorząd Województwa Śląskiego.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.