Wybierz oddział

Karty UNO za ponad 16 tys. zł. Zakończyła się licytacja limitowanej edycji kart stworzonych dla Roberta Lewandowskiego.

16.07.2021

Licytacja unikatowych kart UNO x RL9 to był bez wątpienia as w rękawie. Gry z autografem Roberta Lewandowskiego wylicytowano za 16.444,12 zł, które trafią na konto Olimpiad Specjalnych Polska. Limitowana edycja kart została wydana z okazji 50. urodzin UNO, najpopularniejszej gry karcianej na świecie.

Karty z Robertem Lewandowskim zostały wydane w zaledwie pięćdziesięciu egzemplarzach, z czego dwadzieścia z podpisem piłkarza zostało przekazanych na aukcje charytatywne. Sportowiec jest pierwszym Polakiem, a także pierwszym piłkarzem wyróżnionym w ten sposób przez producenta gry i właściciela marki UNO – Mattel. Jubileuszowe wydanie gry odznacza się nietypowym i efektownym designem. Po raz pierwszy w historii marka zmieniła nie tylko tył karty, na której znajduje się logo RL9, ale również jej przód. Własną talię kart UNO mają już m.in. Kemba Walker, Chris Paul, Kylie Jenner, czy Chiara Ferragni.

Szczęśliwi posiadacze kart UNO X RL9 znajdą w talii kartę „9” w charakterystycznej dla piłkarza szacie graficznej. Specjalnie dla sportowca zmieniono też opakowanie i instrukcję. Wszystkie elementy związane z napastnikiem utrzymane są w kolorze czerwonym. Dochód z licytacji w całości trafi na konto Olimpiad Specjalnych Polska, których głównym celem jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. W Polsce zrzesza on ponad 17 tysięcy zawodników.

Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie naszych działań i udział w licytacjach. Aukcje charytatywne zawsze budzą w nas wielkie emocje, bo do końca nie wiadomo jaką kwotę uda nam się uzyskać. Specjalne wydanie kart UNO, które powstało we współpracy z Robertem Lewandowskim, bez wątpienia przyniosło nam szczęście i pozwoliło na szerzenie idei równości w sporcie oraz realizowanie kolejnych działań. Łączy nas wspólna pasja oraz chęć pomocy innym. Na tym polu wszyscy gramy do jednej bramki – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.   

Ideą Olimpiad Specjalnych jest przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, walka ze stereotypami i uprzedzeniami oraz promowanie akceptacji poprzez sport. Organizacja zrzesza ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.  

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.