Wybierz oddział

Sprawdzian Reprezentacji Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy zakończony

13.09.2021

Przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych – przystanek Bydgoszcz.

Zakończył się sprawdzian reprezentacji w trzech dyscyplinach.
 __________________________________________________________________

 

Narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe oraz bieg na rakietach śnieżnych to dyscypliny, w których swoją formę w Bydgoszczy testowało łącznie 32 zawodników. Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska trenowała do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kazaniu, zaplanowanych na 2023 rok. 

 

Zawodnicy odbywali codzienne treningi, które swoim zakresem obejmowały m.in. zajęcia na siłowni, bieżni, stadionie i basenie. W harmonogramie przewidziany był czas na ćwiczenia ruchowe, które poprawiają koordynację. Ważnym punktem zgrupowania były też zajęcia terenowe, zabawy integracyjne oraz gry zespołowe. Takie zgrupowania to szansa na sprawdzenie umiejętności zawodników oraz ich kondycji. Dają szansę na poszerzenie umiejętności pod okiem trenerów, umożliwiają podniesienie sprawności zawodników, a także obserwacje ich zachowania i emocji na nowym obiekcie sportowym. 

 

Igrzyska dla każdego zawodnika są zwieńczeniem wieloletniej kariery sportowej, a uczestnictwo w nich poprzedza wielu miesięcy przygotowań. Ten czas dla sportowców Olimpiad Specjalnych właśnie trwa. Zawodnicy wkładają dużo pracy i wysiłku w każdy trening. Poświęcają czas, by móc jak najlepiej reprezentować Olimpiady Specjalne Polska na arenie międzynarodowej. Dla nas już są zwycięzcami – powiedziała Małgorzata Strzałkowska, kierownik Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska – Przełożenie Zimowych Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych nie ostudziło naszego zapału. Trenujemy jeszcze intensywniej, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – dodała.

 

Olimpiady Specjalne (Special Olympics) są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. To ruch sportowy dedykowany osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzesza ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Oficjalnie uznaje je Międzynarodowy Komitet Olimpijski.  W naszym kraju to również ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska regularnie trenują, biorą udział w profesjonalnych zmaganiach, również na arenie międzynarodowej.

 

-  Z ogromną radością obserwowaliśmy przygotowania zawodników w Bydgoszczy do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kazaniu. Jako Huawei wspieramy Olimpiady Specjalne Polska przez cały rok, wspieramy reprezentacje na letnie i zimowe Igrzyska, niezależnie od pory roku - powiedział Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska.

 

Z powodu trwającej pandemii, Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Kazań 2022 (Rosja), zostały przełożone na styczeń 2023 roku. Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, wolontariuszy, obsługi oraz kibiców.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.