Wybierz oddział

Trwa V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców

18.09.2021

 

Trwa V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych
 _______________________________________________________________________________

 

Najmłodsi zawodnicy Olimpiad Specjalnych z całego kraju biorą udział w V Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców. Trzydniowe wydarzenie odbywa się w dniach 17-19 września na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W planie są m.in. gry sportowe w dyscyplinach kolarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka oraz zabawy integracyjne.

Chcemy pokazać, że sport jest dla wszystkich i warto już od najmłodszych lat pokazywać czym jest aktywność fizyczna. Swoją przygodę ze sportem zaczynają u nas nawet dwulatki. Dzięki takim spotkaniom trenerzy i rodziny mają szanse na wymianę doświadczeń, a dzieci na nawiązanie przyjaźni – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych to gry i zabawy sportowe oraz rehabilitacja. Ćwiczenia mają wspomóc rozwój fizyczny i społeczny dzieci. Poprawiają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. W zabawach udział biorą nie tylko zawodnicy Olimpiad Specjalnych, ale też ich rodziny. To doskonała okazja by poznać umiejętności i możliwości swoich pociech. Dla wielu dzieci to pierwszy kontakt z zabawą w większym gronie, co pomaga wzmacniać poczucie własnej wartości oraz uczy funkcjonowania w grupie.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Młodzi Sportowcy”, który ma na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Poprzez zabawę, uczestnicy projektu przełamują bariery oraz zdobywają nowe umiejętności. W tegorocznym Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców bierze udział 100 dzieci.

Ta współpraca jest wyjątkowa, bo wiemy, że wspieramy coś więcej niż zawody sportowe. Możemy pomóc walczyć ze stereotypami i promować wzajemną akceptację, zrozumienie oraz różnorodność. Wartości bardzo bliskie Huawei – powiedziała Alicja Tatarczuk, Public Affairs & CSR Manager, Huawei Polska.

V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych organizowany jest przez Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska oraz Oddział Regionalny – Olimpiady Specjalne Mazowieckie. W tym roku organizację regionalnych dni i ogólnopolskiego wspiera Toyota Motors. Instytucje wspierające to Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Harmonogram V Dnia Młodych Sportowców:

18 września 2021 /sobota/ 

10.00 – 11.00 Ceremonia Otwarcia 

11.00 – 19.00 Gry i zabawy dla Młodych Sportowców 

19 września 2021 /niedziela/ 

09.30 -11.00 Ceremonia Zakończenia

Olimpiady Specjalne Polska wspiera Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. W tym roku do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska dołączyła marka OSHEE, która wspiera zawodników napojami. W naszym kraju to również ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe.  Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska, a patronem honorowym tradycyjnie Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.