Wybierz oddział

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych już od jutra!

22.09.2021

Olimpiady Specjalne Polska i PKO Bank Polski Ekstraklasa po raz kolejny grają razem w ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych 2021

__________________________________________________________________________________

 

Już 23 września 2021 roku rozpocznie się 21. Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Razem z nim hasło #GrajmyRazem powróci na stadiony piłkarskiej Ekstraklasy! 9. kolejka rozgrywek została oficjalnie dedykowana Olimpiadom Specjalnym Polska.

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych to największe na świecie wydarzenie promujące grę w piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także zachęcające do wspierania i kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych. 

„Nasze piłkarskie święto potrwa od 23 do 30 września br. W całej Europie odbędą się piłkarskie turnieje Olimpiad Specjalnych i inne akcje wspierane przez UEFA. W Polsce natomiast to przede wszystkim piłkarze Ekstraklasy podkreślą jak ważna jest akceptacja, inkluzja i szacunek, a także solidarność z zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną” – powiedziała Joanna Styczeń – Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Podczas wszystkich meczów 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze wyjdą na boisko w opaskach naramiennych z logiem Olimpiad Specjalnych Polska. Dodatkowo spikerzy meczowi odczytają przesłanie Olimpiad Specjalnych, a na telebimach pojawi się spot promujący sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. 

„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska, tak samo jak pozostali sportowcy, trenują i zacięcie rywalizują przez cały rok. Wykazują się ogromnym zaangażowaniem, ciężką pracą i determinacją. Oprócz sportowej walki, codziennie przełamują bariery i pokonują wiele przeciwności. Ich postawa może być wzorem dla wielu profesjonalnych sportowców. Dlatego w imieniu całej społeczności piłkarskiej Ekstraklasy, dumnie wspieramy działalność Olimpiad Specjalnych Polska, a ich zawodników zawsze chętnie gościmy na naszych stadionach”– powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży w Ekstraklasie SA.

Zawodników Olimpiad Specjalnych Polska nie zabraknie na trybunach podczas meczów 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej, Olimpiady Specjalne Polska dołączyły również do akcji #StadionyBezBarier organizowanej przez Federację Kibiców Niepełnosprawnych.  Jej głównym celem jest pokazanie istoty uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce. Celem jest również promocja stadionów jako miejsc bezpiecznych i otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb.

„Na stadionach każdy kibic jest równy, ma prawo przeżywać emocje i wspierać całym sercem swoją drużynę - niezależnie od poziomu sprawności, stanu zdrowia czy sposobu poruszania się. Dla wielu osób z niepełnosprawnościami kibicowanie to lek na troski i zmartwienia. Dlatego tak piękne jest to, że kibicem może być każdy” – powiedział Michał Fitas, Prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

 

W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych odbędzie się również 9 regionalnych turniejów, w których udział weźmie ponad 620 piłkarzy Olimpiad Specjalnych Polska.

Kalendarz meczów 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy dedykowanej Olimpiadom Specjalnym Polska:

 

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk                                      24.09.2021                            18:00

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań                                24.09.2021                            20:30

PGE FKS Stal Mielec – Radomiak Radom                       25.09.2021                            15:00

Warta Poznań – KGHM Zagłębie Lubin                            25.09.2021                            17:30

Legia Warszawa – Raków Częstochowa                          25.09.2021                            20:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze                26.09.2021                            12:30

Śląsk Wrocław – Wisła Płock                                            26.09.2021                            15:00

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin                                      26.09.2021                            17:30

Piast Gliwice – Cracovia                                                   27.09.2021                            18:00

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.