Wybierz oddział

Centrum Mowy i Słuchu MEDINCUS dla Młodych Sportowców.

20.10.2022

Olimpiady Specjalne Polska rozpoczynają współpracę z Centrum Mowy i Słuchu MEDINCUS, które zostało partnerem medycznym programu „Młodzi Sportowcy”. Już 22 października specjaliści MEDINCUS zbadają słuch 60-u zawodników z niepełnosprawnością intelektualną podczas Dnia Młodych Sportowców w Toruniu.

 

Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-12 lat oraz ich rodziny w świat sportu. Młodsze dzieci (do siedmiu lat) poznają w programie uniwersalne gry i zabawy sportowe, które mogą później być wykorzystywane podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolu oraz w grupach rówieśniczych. Dla starszych dzieci (do dwunastego roku życia) program oferuje treningi sportowe w różnych dyscyplinach, np. piłce nożnej, kolarstwie i koszykówce. Dzięki temu „Młodzi Sportowcy” zdobywają nowe umiejętności i uczą się funkcjonowania w grupie.

 

Partnerem medycznym programu „Młodzi sportowcy” zostało Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. To sieć, którą tworzą szpital w podwarszawskich Kajetanach, 15 placówek medycznych w Polsce i 8 filii zagranicznych. Pacjenci mogą w nich skorzystać z opieki lekarzy otolaryngologów, audiologów, foniatrów, a także logopedów, surdopedagogów, psychologów, inżynierów klinicznych oraz protetyków słuchu. Grupa MEDINCUS powstała 20-lat temu, przez ten czas jej zespół przeprowadził 60 tysięcy operacji i setki tysięcy konsultacji medycznych.

Biorąc za cel promocję profilaktyki specjaliści MEDINCUS przeprowadzą w Toruniu przesiewowe badania słuchu u najmłodszych zawodników. Pozwolą one ocenić funkcjonowanie ich narządu słuchu.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.