Wybierz oddział

Europejski Turniej Tenisa Olimpiad Specjalnych. Sukces w Luksemburgu

19.11.2013

W dniach 14 – 18 listopada 2013 w Luksemburgu odbył się Europejski Turniej Tenisa Olimpiad Specjalnych. W turnieju udział wzięło udział 80 zawodników z 20 europejskich krajów, w tym czworo zawodników z Olimpiad Specjalnych Polska wraz z dwoma trenerami.

W piątek 15.11.2013 r. rozgrywane były gry obserwowane. Każdy z zawodników rozegrał po trzy spotkania na kortach tenisowych Narodowego Centrum Tenisa w Luksemburgu. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbyło się spotkanie z polonijnym Stowarzyszeniem Sportowców Luksemburga, a o 20.00 rozpoczęła się Ceremonia Otwarcia Europejskiego Turnieju Tenisa Olimpiad Specjalnych. Ceremonię uświetniła obecność Księcia i Księżnej Luksemburga. Kolejne dni: 16 i 17 listopada to gry w grupach finałowych.

Wywalczyliśmy pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Aleksandra Stodulska - Oddział Regionalny Łódzkie - zdobyła dwa złote medale, jeden w grze pojedynczej i jeden w grze mieszanej w parze z Krystianem Twardowskim - Oddział Regionalny Wielkopolskie - Poznań. Leszek Gorzelniak - Oddział Regionalny Wielkopolskie – Poznań - wywalczył medal srebrny w grze pojedynczej, a Dawid Pater - Oddział Regionalny Śląskie wywalczył medal brązowy również w grze pojedynczej.

Aleksandra Stodulska w drodze do najwyższego stopnia podium pokonała zawodniczki z Hiszpanii, Belgi i Izraela. W grze mieszanej Ola wraz z Krystianem Twardowskim pokonali pary z Luksemburga, Włoch i Austrii. Leszek Gorzelniak w drodze do finału pokonał zawodników z Węgier i Niemiec, w walce o złoty medal lepszy okazał się zawodnik z Monako. Dawid Pater po brązowy medal sięgnął pokonując zawodników z Luksemburga, Niemiec i Austrii, uległ dwóm zawodnikom z Monako. Krystian Twardowski z Poznania zajął czwarte miejsce w grze pojedynczej, pokonując zawodnika z Austrii, a przegrał z zawodnikami z Gruzji, Izraela i Monako.

Zawodników z Olimpiad Specjalnych Polska w ich zmaganiach w Luksemburgu wspierali trenerzy: Maciej Chałupka – Oddział Regionalny Wielkopolskie Poznań oraz Piotr Iszczek – Oddział Regionalny Łódzkie, który pełnił funkcję kierownika ekipy.