Wybierz oddział

Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska zobaczyli Puchar Świata FIFA

27.03.2014
www.fifa.com

To o Puchar Świata FIFA toczyć się będzie rywalizacja w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej 2014 w Brazylii. Trofeum, które pragnie wznieść do góry każdy piłkarz, jest w trasie, podczas której przemierzy sześć kontynentów i odwiedzi 90 państw. Jednym z nich była Polska. W dniach 27-28 marca 2014r. można było obejrzeć puchar w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza była wspólnym przedsięwzięciem organizatora mistrzostw świata w piłce nożnej i firmy Coca-Cola, jednego z głównych sponsorów wydarzenia. Nie zabrakło tam sportowców Olimpiad Specjalnych Polska.

Puchar Świata FIFA został zaprojektowany przez Silvio Gazzanigę przed mundialem w 1974 roku. Trofeum to nie jest przyznawane zwycięzcy światowego czempionatu na stałe. Zdobywcy Pucharu Świata zachowują nagrodę do następnego turnieju, a następnie otrzymują tylko jego replikę.

Puchar, który przed MŚ w Brazylii odwiedził już kilkadziesiąt krajów, przyjechał do Polski na trzy dni. 27 i 28 marca był dostępny dla zwiedzających w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wizycie pucharu w Polsce towarzyszył będzie szereg atrakcji o charakterze sportowym.

Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska z przyjemnością przyjęli zaproszenie od firmy Coca-Cola do wzięcia udziału w imprezie. 28 marca do Pałacu Kultury i Nauki udało się 25 zawodników z Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Mazowieckie. Towarzyszyło im pięciu trenerów. Zawodnicy na co dzień trenują w klubach: Dziki Żbiki (działa przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pruszkowie), DOM (działa przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Warszawie), Ignasie (działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie) i Szarotka (działa przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Opactwie).

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.