Wybierz oddział

Wyjątkowa wystawa zdjęć ze Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Austria 2017 na PGE Narodowym.

30.05.2017

Już dzisiaj o 12:00 otwarcie organizowanej przez PFRON wyjątkowej wystawy fotograficznej. Autorem zdjęć jest znakomity fotograf i fotoreporter sportowy – Adam Nurkiewicz. Na 30 planszach będzie można zobaczyć zdjęcia ze zmagań Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych, która od 18 do 24 marca 2017 r. rywalizowała o medale Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii. Plansze z fotografiami ustawione zostaną w sportowej scenerii otoczenia warszawskiego Stadionu Narodowego, a uroczystego otwarcia wystawy dokonają prezes PFRON, Robert Kwiatkowski, przedstawiciele Polskiej Reprezentacji  Olimpiad Specjalnych, hokeiści: Ewelina Manista, Piotr Biernacki, Robert Draganek,  Marcin Kowalski  oraz Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska, Joanna Styczeń-Lasocka.
 
„Od lat współpracuję z  Olimpiadami Specjalnymi i za każdym razem nie mogę wyjść z podziwu, jak wiele sportowego ducha mają w sobie ci zawodnicy. Na zdjęciach widać, że dają z siebie wszystko, pokazują sportową radość, ale też czasami sportową złość. To fantastyczne, że w obiektywie aparatu, wszyscy sportowcy, niezależnie od niepełnosprawności wyglądają równie wspaniale i profesjonalnie. Widzę w zawodnikach Olimpiad Specjalnych niezwykłych sportowców, którzy mimo przeciwności, przełamują bariery, by sięgać po laury największych imprez sportowych świata, takich jak Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych” powiedział Adam Nurkiewicz
Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017 było największym sportowym i społecznym wydarzeniem 2017 roku, w którym startowało ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  liczyła  62 osoby, w tym  46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych  i hokeju halowym. Skład reprezentacji uzupełniało 13 trenerów i 3 członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie zawodów. 
Polska Reprezentacja przywiozła do kraju znakomity dorobek medalowy! Nasi zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną przywieźli do kraju 39 medali Światowych Igrzysk: 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych.
„Czas sportowego święta w Austrii upłynął bardzo szybko. Trudno uwierzyć, że już dwa miesiące minęły odkąd wspólnie z naszym Patronem Honorowym, Małżonką Prezydenta RP, Agatą Kornhauser-Dudą powitaliśmy naszych reprezentantów w kraju! Dźwięk medali, który rozlegał się 30 marca w Pałacu Prezydenckim był niezwykle miły, ale warto podkreślić, że każdy z naszych sportowców, niezależnie od wyniku medalowego, jest przykładem niezwykłego hartu
 
ducha i ogromnej woli walki. Każdy z nich jest inspiracją, jak godnie i sumiennie, ale też z radością i entuzjazmem podchodzić do przeszkód, które życie stawia nam na drodze”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
 
Warto także wspomnieć, że wysiłek Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii doceniła także Prezes Rady Ministrów, Beata Szydło:
„Za każdym razem, kiedy polscy sportowcy reprezentują nasz kraj za granicą jestem z nimi całym sercem. Jestem dumna z tego, że podejmują wyzwanie i stają do sportowej rywalizacji. Na szczególny szacunek, na szczególne docenienie, zasługują jednak Ci, którzy przezwyciężają samych siebie, by udowodnić, że niepełnosprawność nie jest w stanie zmusić ich do rezygnacji z uprawiania sportu. Członkowie Polskiej Reprezentacji na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii, chylę przed Wami czoła”, napisała w specjalnym liście, skierowanym do zawodników, Pani Premier.

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.