Wybierz oddział

W Katowicach siatkarze z 10 krajów Europy zagrają w turnieju Olimpiad Specjalnych!

1.09.2017

W Katowicach rusza wyjątkowe siatkarskie wydarzenie – do 4 września trwać będzie Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych. To jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń Olimpiad Specjalnych, organizowane w Polsce.
Zagra w nim 100 zawodników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością intelektualną, którzy tworzą zunifikowane reprezentacje Olimpiad Specjalnych z 10 krajów: Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Rosji, Serbii, Słowacji  i Polski. Turniej odbywa się podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Patronat honorowy nad Turniejem objęła Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.
Sporty Zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej podczas treningów i zawodów.
„To wielki zaszczyt, że kolejny raz Olimpiady Specjalne Polska zostały organizatorem europejskiej imprezy sportowej. Chcemy pokazać, że sport łączy ludzi i pozwala być razem, wspólnie przeżywać radość zwycięstwa i satysfakcję z włożonego wysiłku. Sport sprawia, że różnice stają się zupełnie nieistotne wobec wygranego seta, czy zdobytego punktu” wyjaśnia Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.
W trakcie Ceremonii Otwarcia turnieju, 1 września, w katowickim Spodku rozegrany zostanie wyjątkowy Mecz Gwiazd z udziałem medalistów mistrzostw świata, Europy i mistrzów olimpijskich, a także gwiazd innych dyscyplin sportu, kina, radia i telewizji. W Meczu udział wezmą dwie drużyny prowadzone przez legendy świata piłki siatkowej: Waldemara Wspaniałego i Stanisława Gościniaka. Ambasadorami Turnieju i gwiazdami meczu na pewno są panowie: Vladmir Grbić (mistrz olimpijski i mistrz europy), Sebastian Świderski (wicemistrz świata), Jakub Wesołowski (aktor). Swój udział w meczu zapowiedział też Andrzej Wrona, mistrz świata w siatkówce i Ambasador Turnieju, a także  wiele gwiazd piłki siatkowej oraz świata sportu: Jacek Kasprzyk, Małgorzata Glinka – Mogentale, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kadziewicz, Zygmunt Chajzer i wiele innych znamienitych nazwisk.

 „To będzie wyjątkowy mecz dla wyjątkowych zawodników! Zapewniamy sportowe emocje i niezapomniane przeżycia! Będą z nami między innymi Vladimir Grbić, jeden z najwybitniejszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku i globalny ambasador Olimpiad Specjalnych, czy Sebastian Świderski – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej siatkówki i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska. Liczymy też na pokaz umiejętności Andrzeja Wrony i świetną zabawę z Jakubem Wesołowskim i Andrzejem Supronem, Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska”  wylicza Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.
Turniej promuje kampania billboardowa – na 200 billboardach i citylightach od 16 sierpnia do połowy września, w Warszawie i aglomeracji śląskiej Anna Lewandowska – sportsmenka, trenerka personalna i prezes Olimpiad Specjalnych Polska oraz Ambasadorowie Olimpiad Specjalnych Polska: Andrzej Wrona, Kuba Wesołowski, Sebastian Świderski wraz z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Magdaleną Miklas i Jakubem Rucińskim zapraszają do kibicowania zawodnikom podczas turnieju w Katowicach.
Wstęp na turniej jest bezpłatny, rejestracja obowiązuje jedynie na Ceremonię Otwarcia. Zapraszamy wszystkich kibiców do katowickiego Spodka – można zobaczyć, jak wyglądają zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych i przekonać się, że jest to pełnowartościowa, pełna pasji rywalizacja, która sprawia radość nie tylko zawodnikom, ale też kibicom” podkreśla Sebastian Świderski wybitny siatkarz, prezes Zaksy Kędzierzyn Koźle - Mistrza Polski ostatniego sezonu i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.
Współorganizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej, instytucjami finansującymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, partnerem Turnieju jest Miasto Katowice.

zdjęcia: Adam Nurkiewicz


Więcej informacji o turnieju znajduje się na stronie internetowej Olimpiad Specjalnych:
http://www.olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/5013/europejski-turniej-zunifikowanej-pilki-siatkowej-olimpiad-specjalnych-odliczamy-godziny

SPONSORZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH KATOWICE, CHORZÓW, MIKOŁÓW – 9-12 czerwca 2018 r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.