Wybierz oddział

Rozpoczął się wyjątkowy Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych w Strefie Olimpiad Specjalnych Polska na Go Active Show 2019 w Ptak Warsaw Expo.

24.05.2019

Już od 24 do 26 maja 2019 r. 60 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną pokaże swoje umiejętności podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Tegoroczna edycja zawodów ma wyjątkową oprawę – turniej jest rozegrywany podczas największych targów sportowych w Polsce GO ACTIVE Show 2019 na największym obiekcie targowym w Europie Środkowo-Wschodniej Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Turniej organizowany jest przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych jest Tauron Polska Energia, a partnerami: Coca Cola, P&G, Kerry Polska, Marriott Hotel, Champions bar.

 

„To ważne, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska znajdują godne miejsce wśród wyjątkowych gwiazd sportu i zdrowego stylu życia, uczestniczących w Go Active Show. Wartości, które niesie sport – dążenie do samodoskonalenia, przełamywanie własnych barier i ograniczeń, radosna rywalizacja w duchu fair play, ale także godne przyjmowanie i hartująca rola sportowych wyzwań i niepowodzeń są nam bardzo bliskie. Dlatego cieszymy się, że sport osób z niepełnosprawnością intelektualną na równych prawach uczestniczy w GO ACTIVE Show 2019”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

 

Od 2014 judo jest oficjalną dyscypliną Olimpiad Specjalnych Polska. Pierwszy w historii ogólnopolski turniej w tej dyscyplinie odbył się w 2017 roku w Poznaniu i zgromadził 60 sportowców.  W tym roku polscy judocy zadebiutowali na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Abu Dhabi 2019 i zdobyli dla Polski pierwsze medale.

 

„Składam serdeczne gratulacje nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom Turnieju Judo. Wasze zmagania są dowodem dzielności i wytrwałości w walce z przeciwnościami. Są świadectwem siły woli, która potrafi przezwyciężyć ograniczenia i wiedzie do sukcesu”, napisała do uczestników Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych to nie jedyna atrakcja przygotowana podczas targów przez Olimpiady Specjalne Polska. Już w sobotę, 25 maja zapraszamy do kibicowania najmłodszym sportowcom Olimpiad Specjalnych podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych. Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 2 do 12 lat oraz ich rodziny w świat sportu.

 

Wydarzenie to będzie w tym roku pełne piłkarskich akcentów, ponieważ to właśnie Dzień Młodych Sportowców inauguruje w tym roku w Polsce Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W tym roku gry i zabawy będą wspierane przez wolontariuszy z: MetLife Polska, Mattel Polska,  UPS Polska i AWF Warszawa.

 

„W całej Europie promujemy także aktywność sportową i codzienną kobiet, a w piłkarskich aktywnościach bierze udział ponad 45 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach Tygodnia jesteśmy obecni w profesjonalnych ligach piłkarskich, takich jak LOTTOEkstraklasa – w tym roku gościliśmy na polskich stadionach podczas 34 i 35 kolejki rozgrywek. Olimpiady Specjalne pokazują, że piękno sportu tkwi także w pokazywaniu jego różnorodności i w wyrównywaniu szans wszystkich, niezależnie od indywidualnych cech czy deficytów. Dlatego w Olimpiadach Specjalnych pokazujemy, że taką samą radość z piłki nożnej czerpać mogą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci, czy dziewczyny, które zachęcamy do gry w piłkę podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka.

 

Aktywność na Go Active Show jest również elementem kampanii #GrajmyRazem, w której od 2016r. poprzez działania medialne i marketingowe promujemy sport osób z niepełnosprawnością intelektualną. pokazujemy społeczeństwu możliwości i umiejętności naszych sportowców i zapraszamy do kibicowania nie tylko na arenach sportowych, ale również w życiu codziennym.

Pliki do pobrania: 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.